Всеукраїнська учнівська олімпіада з хімії.

13-го лютого 2019-го року на базі кафедри хімії середовища та хімічної освіти Факультет природничих наук  Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника пройшов практичний тур ІІІ етапу (обласний) Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. Участь в олімпіаді взяли 117 учні 8-11-х класів, що стали переможцями теоретичного туру олімпіади.

За результатами двох турів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії у Івано-Франківській області перше місце отримали:

11 клас  – взяло участь 20 учнів зі шкіл міста та Івано-Франківської області. Перед учасниками було поставлено завдання визначати адсорбцію СН3СООН на активованим вугіллям і встановити залежність адсорбції від концентрації. Вивчити закономірності адсорбції, а також залежність адсорбції від рН розчину. Із завданнями учні успішно впорались. Перше місце за результатами двох турів теоретичного та практичного зайняв Мельничук Вадим Михайлович (Івано-Франківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25 м. Івано-Франківськ): теоретичний тур – 78,5 балів, практичний тур – 13, у сумі – 91,5 балів.

Вчитель – Волошинюк Ірина Миколаївна

10 клас взяло участь 30 учнів зі шкіл міста та Івано-Франківської області.Учні визначали вмісту хлорид-іонів у воді (метод Мора). Арґентометричний метод полягає у осадженні хлорид-іонів у нейтральному або слаболужному середовищі арґентум нітратом з індикацією точки еквівалентності в присутності калій хромату K2CrO4. Перемогу розділили між собою двоє учнів одного наставника – Тітова Анна Олексіївна(Богородчанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Богородчанський район): теоретичний тур – 76 балів, практичний тур – 18, у сумі – 94 бали,  та Максьом Максим Вікторович (Богородчанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Богородчанський р-н): теоретичний тур – 76,5 балів, практичний тур – 17,5, у сумі – 94 бали.

Вчитель – Басанець Віталій Васильович

9 клас взяло участь25 учнів зі шкіл міста та Івано-Франківської області. Дев’ятикласники отримали завдання з якісного аналізу. Вони застосовували якісні  реакції, за допомогою яких можна визначати певні йони.  Слова якісний реактив та якісний сигнал стали супутниками учнів на олімпіаді.Поява якісного сигналу свідчить про те, що вони знайшли той йон, що шукали. Переможцем у випробуванні став Клейнота Владислав Ігорович (Городенківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Городенківський р-н): теоретичний тур – 70 балів, практичний тур – 19,75, у сумі – 89,75 балів.

Вчитель – Струк Ольга Василівна

8 клас взяло участь 42 учнів зі шкіл міста та Івано-Франківської області.  Учні досліджували сполуки хрому та проводили окисно-відновні реакції. Перше місце зайняв Гнатюк Микола Андрійович (Коломийська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 м. Коломия): теоретичний тур – 45 балів, практичний тур – 19,5, у сумі – 64,5 балів.

Вчитель – Гордійчук Лілія Миколаївна

Вітаємо переможців та їх наставників!