Випускники кафедри

Грицуляк Галина Михайлівна

2001 – 2007 р. навчання у Природничому інституті Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Спеціальність: викладач хімії. Освітній рівень: магістр.

2011 – 2014 р. навчання в аспірантурі Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ).

У 2015 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата с. г. наук за спеціальністю: 06.01.04 агрохімія в Національному науковому центрі «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського» в м. Харків.

Тема дисертаційного дослідження: «Агрохімічна ефективність осаду стічних вод за вирощування верби енергетичної на дерново-підзолистих ґрунтах Передкарпаття».

У 2024 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора с. -г. наук за спеціальністю: 03.00.16 – Екологія в Дніпровському державному аграрно-економічному університеті в м. Дніпро.

Тема дисертаційного дослідження: «Еколого-агрохімічна оцінка застосування осаду стічних вод як добрива за вирощування фітоенергетичних культур».

Доцент кафедри технології захисту навколишнього середовища та безпеки праці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

Викладає дисципліни: Загальна хімія, Органічна хімія, Ґрунтознавство, Технології збалансованого землекористування, Екологічна статистика, Системний аналіз якості навколишнього середовища та управління екології, Енергетичні культури в альтернативній енергетиці

Наукова діяльність

Кандидат сільськогосподарських наук ( тема: Агрохімічна ефективність осаду стічних вод за вирощування верби енергетичної на дерново-підзолистих ґрунтах Передкарпаття, 2015 рік) за спеціальністю: 06.01.04

Доктор сільськогосподарських наук ( тема: Еколого-агрохімічна оцінка застосування осаду стічних вод як добрива за вирощування фітоенергетичних культур, 2024 рік) за спеціальністю: 03.00.16  Екологія

Ідентифікаційні наукометричні дані:

ORCID iDhttps://orcid.org/0000-0003-2463-4772

SCOPUS: 57205763013

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?origin=resultslist&authorId=57205763013

WEB OF Science https://www.webofscience.com/wos/author/record/9085695,9190704,32292063…

Googlе Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=3E90bvgAAAAJ

Науково-методичний доробок: – 131 публікацій в т. ч. 1 монографія, 29 статей SCOPUS; 45 статей у інших фахових журналах, 50 – матеріали конференцій, 6 патентів на корисну модель

https://nung.edu.ua/person/griculyak-galina-mikhaylivna

Романів Василь Богданович

Випускник спеціальність Хімія, 2015 року
Директор Богородчанського ліцею #2 Богородчанської селищної ради. Вчитель  вищої категорії. Активно впроваджує сучасні інноваційні технології в навчання та  елементи STEM-освіти в освітній процес

Федунишин Галина Йосифівна

2006-2011 –  навчання в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
Місце праці: Бурштинський ліцей імені Ольги Басараб Бурштинської міської ради Івано-Франківської області.
Учні з якими працювала Галина Федунишин посіли:
2016р – 3 місце в ІІІ етап олімпіади з хімії (8 клас)
2016р.- 2 місце в конкурсі захисті робіт в МАН ІІ етап ( 9 клас), секція екологія
2017р. – 3 місце в ІІІ етап олімпіади з хімії (9 клас)
2019р – 6 місце в ІІІ етап олімпіади з хімії ( 9 клас)
Має призерів у ІІ етапі олімпіади з хімії.
Конкурс “Учитель року” – 2025. Номінація “Хімія” 4 місце.

Дмитро МЕЛЬНИК

Випускник ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника» за спеціальністю «Хімія» (2005).

Кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету.

Куратор ECTS фармацевтичного факультету ІФНМУ.

Після закінчення університету працював в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу інженером І категорії та за сумісництвом асистентом кафедри хімії. У 2010 році перейшов працювати в ІФНМУ.

У 2010 році захистив дисертаційну роботу на тему: «Електронні та спектральні властивості йонів полієнів – аналогів ціанінових барвників» за спеціальністю 02.00.03. – органічна хімія

Керівник секцій хімії та медицини Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді. Підготував переможців та призерів III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів Національного центру «Мала академія наук України».

Постійно приймає участь в складі журі обласної олімпіади з хімії в якості експерта-консультанта або голови журі.

З 2023 року є керівником кваліфікаційних (магістерських) робіт з молекулярного докінгу, в яких студенти за допомогою комп’ютерного моделювання знаходять застосування як вже відомих речовин так і розробляють перспективні варіанти нових речовин для їх подальшого синтезу та досліджень.

Автор та співавтор понад 100 наукових і навчально-методичних праць, серед яких статті (в тому числі 10 входять до наукометричної бази Scopus), тези, навчально-методичні посібники та методичні рекомендації; є співавтором 3 патентів на корисну модель та 1 авторського права на твір.

Оксана Мельник (Чудик)

Випускниця ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» за спеціальністю «Хімія» (2005).

Заступниця декана фармацевтичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету із заочної форми навчання.

Кандидатка хімічних наук, доцентка кафедри хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти ІФНМУ.

Викладачка вищої категорії фахового медичного коледжу.

У 2017 році захистила дисертаційну роботу на тему: «5-Алкенілфункціоналізовані 4-хлороімідазоли та їх похідні» за спеціальністю 02.00.03 – органічна хімія.

Пройшла міжнародне науково-педагогічне стажування в Університеті природничих наук у Любліні (Республіка Польща) у 2020 році.

У 2021 році отримала сертифікат рівня B2 ECL, який підтверджує достатньо високий рівень володіння іноземною англійською мовою.

Бере активну участь у науково-практичних конференціях різних рівнів.

Авторка та співавторка понад 60 наукових і навчально-методичних праць, серед яких статті (в тому числі 7 входить до наукометричної бази Scopus), тези, навчально- методичні посібники та методичні рекомендації; є співавтором 2 патентів на корисну модель.

Токарик Галина Володимирівна – кандидат хімічних наук, доцент кафедри біологічної та медичної хімії імені академіка Г.О. Бабенка Івано-Франківського національного медичного університету.

Закінчила з відзнакою спеціальність «Хімія» (1999 рік).

11 травня 2006 року присуджено науковий ступінь кандидата хімічних наук зі спеціальності «хімія високомолекулярних сполук» (спеціалізована вчена рада Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України).

З 2016 року членкиня ГО «Асоціації мікроелементологів України».

Вчене звання доцента кафедри біологічної і медичної хімії присвоєно  20 грудня 2018 року Державним вищим навчальним закладом «Івано-Франківський національний медичний університет».

На кафедрі відповідає за освітній процес студентів ІІ-ІІІ курсу спеціальності 222 «Медицина». Проводить практичні заняття та начитку лекції з дисциплін: «Біологічна та біоорганічна хімія», «Біоологічна хімія», «Основи здорового харчування (дієтотерапія)», «Нутрієнтна біохімія (біохімія харчування)» для студентів ІІ та ІІІ курсів за спеціальністю 222 «Медицина», 228 «Педіатрія», 221 «Стоматологія», 226 «Фармація. Промислова фармація».

Здійснювала керівництво школярами, які займали призові місця II-III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру “Мала академія наук України”.

Була членом журі II-III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру “Мала академія наук України”.

За період роботи є автором та співавтором 65 наукових праць, з яких 22 статті, 1 посібник, 1 навчально-методичний посібник і 41 тез наукового та навчально-методичного характеру, серед них 3 статті у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science:

1) Slabiak Oksana I, Ivanchuk Iryna M, Klimenko Lina Yu, Tokaryk Galyna V, Kolisnyk Iuliia S. Development and Validation of UV-spectrophotometris Procedures for Efavirenz Quantitative Determination.  Іnternftional Iournal of Pharmaceutical Quality Assuranse. 2018;9(3):231-240.  DOI:10.25258/ijpqa.v9i3.13653 (Scopus)

2) Oksana I. Slabiak, Iryna M. Ivanchuk, Lina Yu. Klimenko,  Galyna V. Tokaryk, Viacheslav O) . Lebedynets, Vitaliy D. Yaremenko S.  Development and Validation of HPLC/ UV- Procedures for Efavirenz Quantitative Determination Journal of Pharma ceutical Sciences  and Research. 2018;10(11):2829-2835.   DOI: 10.25258/ijpqa.v9i3.13663 (Scopus).

3) Partsei Kh, Ersteniuk H, Tokaryk H, Valishkevych B,Erythrocyte indices under conditions of energy drink consumption in Ukraine. Tanzania Journal of Health Research. 2024;25(3):1150-1162.  https://dx.doi.org/10.4314/thrb.v25i3.13 (Scopus).

Мартинюк Марія Іванівна

Випускниця спеціальностей «Хімія» (2012) та «Середня освіта (Природничі науки)» (2020).

З листопада 2010 року працюю в Яблунському ліцеї Солотвинської селищної ради, вчителем хімії, вища кваліфікаційна категорія, «вчитель-методист».

У 2020 році, посіла ІІІ місце на регіональному  конкурсі «Вчитель року – 2020»

У 2021 році переможниця обласного конкурсу на кращу методичну розробку «Педагогічна знахідка».  Розробка «Перевернуте навчання на уроках хімії з використанням технологій доповненої реальності» зайняла ІІІ місце.

Працюю над розробкою і проведенням  STEM-уроків, а також над проблемою «Використання ІКТ на уроках хімії», активно друкую свої розробки у педагогічних виданнях та беру участь у конференціях.

Щорічно  є  науковим керівником учнів, що захищають наукові роботи у МАН.

Вважаю, що сучасний вчитель – це генератор ідей, організатор, режисер, який визначає ролі і процес навчання, поєднуючи традиційні і новітні методики, прийоми і засоби. Він повинен знайти мотивацію для учня і побудувати його діяльність так, щоб в останнього виникло бажання пізнавати і відкривати нове.

Олександр Овчар

Випускник спеціальності «Середня освіта (Природничі науки)» (2023)

Заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель фізики Івано-Франківського наукового природничо-математичного ліцею імені Івана Пулюя Івано-Франківської міської ради, учитель вищої категорії, учитель-методист

Активно популяризує та впроваджує технології «Науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» та елементи STEM-освіти в освітній процес. На практиці широко застосовує інтерактивні технології навчання, можливості онлайн-лабораторій, мобільних додатків та цифрові технології. Впроваджує  технології дистанційного та змішаного навчання.

  • Освітній експерт з проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти;
  • Лауреат премії міського голови в галузі освіти м. Івано-Франківська у 2023 році у номінації «Педагогічна надія».

Христина Буждиган
Випускниця спеціальностей «Хімія» (2018) та «Середня освіта (Природничі науки) (2023)

Заступниця директора з навчально-виховної роботи, учителька хімії Івано-
Франківської приватної гімназії «Крила»
Активно впроваджує сучасні освітні технології та елементи STEM-освіти в освітній
процес.
 Переможниця Всеукраїнського конкурсу «Кращий гендерночутливий  STEM-урок
– 2021» (кейс-урок "Вода");
 Переможниця (ІІ місце) Всеукраїнського конкурсу «Педагог-новатор"-2022»
(номінація «Зорепад педагогічної майстерності»);
 Дипломантка другого етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»
(номінація "Основи здоров’я").
 Членкиня громадської організації «Майстерня освітніх інновацій ЛІКО»;
 Співавторка мобільних додатків з доповненою реальністю LiCo, LiCo.Organic,
LiCo.STEM, LiCo.Science, LiCo.Radiochemistry та ін.;
 Співавторка підручника:
1. Хімія: підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти / Л.Я. Мідак, О.В.
Кузишин, Ю.Д.Пахомов, Х.В. Буждиган. — Тернопіль : Астон, 2024. — 192 с.[/spoiler]

Пахомов Юрій
Випускник спеціальності Середня освіта (Природничі науки) (2019)

Переможцем обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2020» у номінації « Хімія» визначено учителя ЗШ №24 Юрія Пахомова. Талановитому учителю притаманна любов до обраного фаху, саме вона є тою великою можливістю та силою, що кожен день відкриває допитливим учням цікавий світ науки. Таким педагогом є Юрій Пахомов. Вміло, з любов’ю, розкриває особистість кожного школяра. На його уроках і комп’ютерне моделювання, і мобільні додатки для відтворення відеоматеріалів практичних робіт та лабораторних дослідів, інтерактивні STEM- картки з елементами доповненої реальності, та індивідуальний підхід до кожного учня. Участь у конкурсі для Юрія Пахомова – це не лише особливий шанс проявити свою педагогічну майстерність , а й водночас це ще й наполеглива праця і віра в перемогу! Щиро вітаємо Юрія Пахомова і бажаємо здобути перемогу у заключному турі Всеукраїнсього конкурсу « Учитель року-2020» у м. Чернівцях. Департамент освіти та науки м.Івано-Франківська[/spoiler]

Лілія Мідак
Випускниця спеціальності «Хімія» (2002)
Кандидат хімічних наук, доцентка кафедри хімії середовища та хімічної освіти
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Вчителька хімії Черніївського ліцею Івано-Франківської міської ради, вчитель
вищої категорії, вчитель-методист
Активно впроваджує сучасні освітні технології та елементи STEM-освіти в освітній
процес. На практиці широко застосовує ігрові технології, технології розвитку критичного
мислення тощо. Для візуалізації ключових понять з хімії використовує власні розробки –
мобільні додатки з доповненою реальністю, що не мають аналогів в Україні. Розробляє
STEM-заняття з інтегрованого курсу «Пізнаємо природу». Є співавторкою підручників, за
якими навчається учнівство Нової української школи.
 Співзасновниця та голова громадської організації «Майстерня освітніх інновацій
ЛІКО»;
 Співавторка мобільних додатків з доповненою реальністю LiCo, LiCo.Organic,
LiCo.STEM, LiCo.Science, LiCo.Radiochemistry та ін.;
 Співавторка підручників:
1. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної
середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подолюк, В. І.
Кравець, І. В. Кравець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах,
Л. П. Козловська. — Тернопіль : Астон, 2022. — 264 с.
2. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної
середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н.В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В.
Кравець, Г.Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.
3. Хімія: підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти / Л.Я. Мідак, О.В.
Кузишин, Ю.Д.Пахомов, Х.В. Буждиган. — Тернопіль : Астон, 2024. — 192 с.
 Співавторка навчальних посібників:
4. Мідак Л.Я. Пізнаємо природу : робочий зошит. 5 клас / Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко,
Л.Ю. Єремчук. — Тернопіль : Астон, 2022. — 112 с.
5. Мідак Л., Кокар Н. Пізнаємо природу : робочий зошит. 5 клас / Л. Я. Мідак, Н. В.
Кокар. — Тернопіль : Астон, 2023. — 96 с.

 

Іван Кравець
Випускник ОП «Середня освіта (Природничі науки)» (2023)
Вчитель біології Черніївського ліцею Івано-Франківської міської ради
Активно впроваджує елементи STEM-освіти, проводить STEM-уроки та організовує
виконання STEM-проєктів. На практиці широко застосовує дослідницьке навчання.
Використовує сучасні інноваційні технології навчання, а також власні розробки – мобільні
додатки з доповненою реальністю, що не мають аналогів в Україні. Є співавтором
підручників, за якими навчається учнівство Нової української школи.
 Співзасновник громадської організації «Майстерня освітніх інновацій ЛІКО»;
 Співавтор мобільних додатків з доповненою реальністю LiCo, LiCo.Organic,
LiCo.STEM, LiCo.Science та ін.;
 Співавтор підручників:
1. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної
середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подолюк, В. І.
Кравець, І. В. Кравець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах, Л. П.
Козловська. — Тернопіль : Астон, 2022. — 264 с.
2. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної
середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н.В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В. Кравець,
Г.Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.
3. Біологія : підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти / Л.В. Горобець,
Н.В. Кокар, І.В. Кравець, Г.Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2024. — 304 с.