Дівчата STEM ПНУ відвідали найбільшу європейську конференцію для жінок та дівчат у сфері технологій “Perspektywy Women in Tech Summit 2022”

7- 8 червня Дівчата STEM ПНУ взяли участь у роботі найбільшої європейської конференції для жінок та дівчат у сфері технологій “Perspektywy Women in Tech Summit 2022”. Поїздку дівчат організувала координатор Дівчата STEM ПНУ к.х.н., доцент Анна Луцась.  Summit проводився у гібридному форматі, що передбачає онлайн та офлайн присутність. Захід відвідали  – Анна Луцась ( к.х.н., доцент кафедри хімії середовища та хімічної освіти, координатор Дівчата STEM ПНУ) офлайн, Ганна Яремій ( Факультет математики та інформатики, Інженерія програмного забезпечення ІІ курс) онлайн, Катанова Лілія (Фізико-технічний факультет, 104 Фізика та астрономія,магістр І курс ) онлайн, Черкач Христина (Фізико-технічний факультет, Прикладна фізика та наноматеріали, магістр І курс )онлайн, Храбатин Юлія (Факультет природничих наук, Середня освіта (хімія) ІІІ курс) офлайн, Кухаренко Ілона (Факультет природничих наук, Середня освіта (хімія) І курс) офлайн, Меленевська Вікторія (Факультет природничих наук, Середня освіта (хімія) І курс) офлайн, Тріщ Юлія (Факультет природничих наук, Середня освіта (хімія) І курс) офлайн.      Дівчата виграли грант на поїздку та участь у “Perspektywy Women in Tech Summit 2022” де змогли почерпнути нових знань, свіжих ідей та отримали можливість зустрічей з чудовими людьми. Грант дозволив відчути саміт у повній мірі – за допомогою панельних дискусій основних доповідачів, тематичних мереж, 30 технічних доповідей, Expo & Career Zone та багато іншого. Ганна Яремій, Лілія Катанова та Христина Черкач відвідали саміт офлай. На саміті наші дівчата приєдналися до Дівчат STEM Івано-Франківського регіону – філіалу Дівчата STEM при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу та їх засновниці Ірини Дарвай. Саміт присвячений нинішній гендерній диспропорції між спеціалістами з штучного інтелекту, адже лише 13% працівників у цій сфері є жінки (AI Experts Competencies, звіт Digital Poland 2020). Це те, що надихнуло ідею TOP 100 Women in AI Experts Competencies – список відомих польських жінок. Комітет, очолений професором Олександрою Пшегалінською обрав найкращих спікерів серед цих жінок-експертів з якими зустрілися наші студентки під час Perspektywy Women in Tech Summit 2022.