Науковий пікнік до 357 річниці м.Івано-Франківська

Сьгодні 5 травня 2019 року, біля міської Ратуші відбувся «науковий пікнік» в рамках святкування 357 річниці м.Івано-Франківська. Уже традиційно ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” презентувала кафедри хімії середовища та хімічної освіти.

Мета проекту – популяризація науки простим і, водночас, незвичним для нашого суспільства способом: кожен охочий, незалежно від віку, статусу чи місця навчання, може власноруч провести експерименти з хімії, біології, та інших наук в імпровізованій лабораторії просто неба, зробити маленьке диво та переконатися, що наука може бути доступною та цікавою, відчути себе дослідником та поспілкуватись з науковцями.

Навіть дощова погода не завадила фахівцям з Факультету природничих наук – наочно демонструвати та пояснювати усім бажаючим різноманітні закони хімії та біології. Особливість Наукових пікніків полягає в тому, що відвідувачі не тільки дізнаються про незвичайні властивості речовин, які щодня використовують у побуті, та спостерігають за лабораторними дослідами, але і можуть провести такі досліди власноруч.

Учасники проекту поділилась своїми враженнями: “Дуже приємно, бути учасниками наукових пікніків, які Прикарпатський університет традиційно організовує на день міста і не тільки, адже ми робимо спільну, важливу для всієї України справу: вирощуємо нове покоління молодих вчителів хімії, екології та біології чого вимагає від нас сьогодення… Приємно бачити, що заходи інтелектуального дозвілля стають не менш популярними, ніж суто розважальні. В Україні з’явилося чимало науково-розважальних шоу. Науковий пікнік унікальний саме своїм форматом. Це не просто виставка – тут усе можна спробувати, погратися, позмагатися. Адже, зрештою, діти є діти. Саме у шкільному віці формується уявлення про світ та про своє місце у ньому. І хто знає, можливо, хтось із цих дітей в майбутньому стане великим винахідником чи нобелівським лауреатом.